Zakončení zásadnách úprav

V loni na jaře jsme začali s poslední velkou úpravou - úpravou podlahy. Práce na ní pokračovaly po prázdninách, tak bylo vše připravené na školní rok 2014/2015. O víkendu 5. – 7. září 2014 se nám s velikým úsilím Pavla, p. Elznera, dědečka od Honzy, jednoho sokola a spousty dalších brigádníků podařilo vybetonovat podlahu klubovny,sychrov_podlaha přístupovou cestu a také okolí klubovny. Měli jsme nakonec trochu starosti jak se vypořádat s množstvím betonu a nepodařilo se nám vlhčenou směs zpracovat na finální vrstvu, ale i tak byl výsledek vidět na první pohled. Další týden Pavel s Lukášem a p. Elznerem udělali finální vrstvu podlahy. Se stěhováním jsme však museli ještě počkat. Bylo totiž potřeba nechat podlahu za občasného vlhčení dostatečně utvrdnout, a poté vyschnout. sychrov_kamna2.jpg Podlaha pracovala ještě do listopadu, ale poté už jsme zapojili kamna a připravili vše na zimní provoz. Od školního roku 2014/2015 se na Sychrově scházeli střídavě kromě Žlutých také družiny Zelených a Modrých. Vnějšku klubovna, prostory okolí hřiště, vstup do klubovny a prostor před pingpongovým stolem prošel opět pozitivní změnou a je vhodnější pro hry ale i kolemjdoucí. Jediné co bylo třeba dotáhnout, byla vnitřní výzdoba klubovny a strop. Na brigádě na jaře 2015 (11.4.) jsme opět za hojného přispění lidí ze střediska a našich kamarádů zútulnili vnitřní prostory a opravili vnější nátěry. Vnitřní stěna u pohovky byla vybarvena na modro a také stoly a skříň doznaly úžasných barevných změn.sychrov_stoly_po_brigade2 Velkou estetickou ale i bezpečností změnou byla za přispění tatínka od Gízis kamenná dlažba okolo kamen. První položní koberců na většinu plochy klubovny vše útulnilo. Od září 2015 vyměníme provizorní koberce za nové a budeme se přezouvat. Tím by měly být završeny všechny velké úpravy klubovny na Sychrově, ale jak říká Pavel na Sychrově je pořád dost práce tak pro 30 lidí, jen je potřeba se jí naučit, sehnat na ni dost financí a zorganizovat lidi, na což bude i nadále myslet Pavel, ze kterého se stal první oficiální správce Sychrova.

Honza

Klubovna Sychrov ve školním roce 2014

V roce 2014 jsme se sešli už velmi brzy na jaře, v neděli 9.3., na další střediskové brigádě. Celkem se objevilo 15 lidí a udělalo velký kup práce. Jmenovitě krom organizátorů (Pavla a Honzy) pomohli Maho, Ifka, Lisa,1920369_10200948526950343_595002536_n Chuck, Baron, Lukáš, dvěma kamarádkám (Evě a Káti) a z našeho oddílu Gízis, Knofle, Vojtovi, Lyře a Koťasovi. Jelikož už se blíží jaro a je už pár týdnů hezky, zaměřili jsme se také na to, jak klubovna vypadá. Posprejované a poškrábané vnitřní i venkovní stěny jsme pečlivě očistili (sloupli fólii), umyli a natřeli. Vnější stěny odstínem žluté a vnitřní bílou. Venkovní kovové konstrukce, mříže oken a rám dveří pak také bílou barvou. Začali jsme také se zdlouhavým nátíráním všech dřevěných konstrukcí. Důležitou úpravou, kterou jsme začali už na této brigádě, byla úprava podlahy. Práce na ní jsme spolu s posledními nátěry dodělávali ještě týden po brigádě. K první polovině připravené, vyčištěné a zatěsněné, přibyla i druhá tak aby neutíkalo teplo. Všechny tyto přípravy už směřovali k opravě podlahy o kterou se budeme moci pořádně opřít. Co se týče sádrokartonového stropu tak jsme se s pomocí Mirka pustili do opravy nevyhovující části stropu a teď už všechny části stropu drží tak aby se časem nezkroutili a vydrželi.

Historie klubovny na Sychrově

Jak to všechno s klubovnou na Sychrově začalo? Myslím, že záměrem pana starosty z Ivanovic. Rozhodl se, že z konstrukce dvou stavebních buněk a ze zbytků stavebního materiálu z různých staveb se při troše píle dá udělat něco pro děti. Přidal pěkný krov a střechu ze starých poctivých tašek. Nabízel ji skautům ze Sečkovic, ale budoucí klubovna zůstala bez majitele a jednu dobu i bez podlahy. Klubovna chátrala, byla terčem sprejerů a místem, kterému bylo lepší se v noci vyhnout.

Od podzimu 2013 Sychrov obývají na pravidelných schůzkách534108_10200885391371993_1419370575_n skauti z družinky Žlutých. Za dobu, co se snažíme ze Sychrova udělat plnohodnotnou klubovnu, se toho hodně událo. První brigádu jsme uspořádali na podzim roku 2012. Na ní jsme především dali okolí do pořádku, uklidili jsme odpadky, kterých bylo v okolí mnoho a v místech, kde se propadala podlaha, jsme ji podložili. Tou dobou klubovna neměla ještě žádná okna ani dveře. Mezi krovem se střešními taškami a prostorem klubovny byl jen z části plech, dřevo a jinak nic. Neměla okna ani dveře a bylo to spíš doupě. Další posun s klubovnou jsme začali plánovat o prázdninách minulého roku. Opět přiložil ruku k dílu starosta Ivanovic a my jsme se definitivně domluvili. Na podzim jsme se dvakrát sešli na brigádě s cílem co nejvíce klubovnu zútulnit a připravit na užívání na zimu. Nejvíce práce a zároveň té nejnáročnější bylo se stropem místnosti. Metodou „pokus omyl“ jsme se naučili, jak udělat sádrokartonový strop a jak ho zateplit. V mezičase jsme také sehnali malá kamna na dřevo, ke kterým dodělal pan starosta nový komín. Nábytek a koberce se nám přes známé a jejich známé a rodiče dařilo shánět a tak hlavní překážkou pro užívání klubovny přes celý rok bylo v první řadě zateplení a izolace.

zdroj: http://www.kompost.8u.cz/?p=301

Základní info o klubovně

Správce:  Pavel Černovický
GPS: 16°33'43.91"E 49°15'55.982"N