04.05.2011 16:21

Den Dětí s Lipkou 14.4.2011

Na druhý dubnový víkend, konkrétně na pátek 15. 4., byl pro celé středisko společně domluvený Dne země pod Špilberkem. Akci spolupořádala Kordulka, proto byl mimo pro veřejnost připravený program také pro skauty. Bylo zde k vidění spousta ekologicky zaměřených stánků a obchůdků, a do toho všeho zde byly umístěny čtyři stanoviště na, kterých byl pro nás připraven program.

Celkově nás ze všech třech oddílů přišlo asi 30 dětí a vedoucích, a proto jsme byli rozděleni do dvou organizačních skupinek, na Niku a na Orion a Lynx. Obě skupinky si například vyzkoušeli hledání a poznávání živočichů v lesní hrabance, nebo třeba zjišťovali jak je les důležitý pro mloka. Na stanovištích byl připraven program s tématikou lesa a byl spíše naučný, ale i tak tam bylo několik zajímavých aktivit a děti se mohli dozvědět spoustu informací hravým způsobem, jak je to pro Lipku typické. Po obejití čtyř kontrol si ještě odvážní mohli vyzkoušet sušenky s larvami nebo kobylkami, a pak se vlčata a světlušky vypravili zpět za svými rodiči. Pro skauty a skautky tu bylo ještě stanoviště 3D, a pak už i ti směřovali domů.

Za účast na této akci jsme od lipky dostali poukaz na výukový program v Soběšicích na Jezírku a mě už zbývá jen poděkování Kordulce a Lipce, děkujeme.

 

 

—————

Zpět