20.08.2012 11:23

Putování za zlatým městem - táborová kronika 2012

  1. Den tábora – 30. 6.

Dnes jsme přijeli na tábor. Ve vlaku nebylo moc místa, tak jsme museli sedět na zemi. Ale bylo to super. Je nás tady 21 (13 dětí a 8 vedoucích). Náš tábor je roztomile malinký, ale nám se to líbí.

Asi mi nebudete věřit, ale právě jsme přijeli do Ameriky. Prý je tu nějaké zlaté město, ale já tomu moc nevěřím.

Měli jsme malý problém s vyloděním, ale nakonec jsme od jedné úřednice dostali zelenou krtu, a tak tu teď můžeme být.

Taky jsme si dneska stloukli podlážky a někdo i poličku. Nikdo si neuklepl ani neuřízl prst, tak je všechno v pohodě. Než jsme usnuli, tak nám Efka moc pěkně zahrála na kytaru z nového zpěvníčku.

Gízis

 

2. Den tábora- 1. 7.

Dnes jsme v Americe a pracovali jsme tam tak, že jsme nosily dřevo na zahajovací oheň a vydělali jsme si pět korun z dvaceti pěti.

Na nástupu jsme se dozvěděli, že Štěpa a Akil budou služba. Pak jsme měli program s Lumíky na téma záchod. Pak byla táborová hra a hledali jsme znamení na stromech, po rozluštění jsme hledali indiána, který nás zavedl do jeho vesnice. Dále jsme jim zachránili šamanku.

Na večerním nástupu jsme se dozvěděli že hlídka bude Zuki a Filip. Dále byl zahajovací oheň a zpívali jsme tam z nových zpěvníčků. Najednou začala bouře a šli jsme do tý-pí  a zpívali písničky.

Honza

 

3. den tábora – 2. 7.

Dopoledne jsme malovali obrázky našich lodí a museli jsme porazit Huňaté bestie.

Po bědě jsme dodělávali obrázky a obě lodě to stihly. Druhý odpolední program se jmenoval ARÉNY. Líbil se mi nejvíce, protože ze starších jsem vyhrál, mladší tento program nedohráli, protože se Roman zranil. Pravidla byla, že máme soupeře položit na lopatky. Večer jsme sportovali, hráli jsme fotbal a přehazku s ringem.

Akil

 

4. den tábora – 3. 7.

Dopoledne jsme měli ohňohrátky. Rozdělávali jsme oheň a museli jsme s ním dělat různé věci. Například přenést ho do jiného ohniště. Mladší museli sami rozdělat oheň a udržet ho pět minut.

Ik

 

5. den tábora – 4. 7.

Ráno jsme si udělali luk. Na sváču jsme si dali mňam mňam rajče, pak následovala zdravka (s Nikou). A dokonce jsme byli lepší než Nika. Bylo to o tom, že vedoucí měli zranění a mi jsme je měli ošetřit. Jako třeba otřes mozku, zlomená ruka, klíště, vyvrknutý kotník, štípnutí, řezná rána a krvácení z nosu. Potom byla vlaječkovka 1 a vlaječkovka 2 a překvápko, čímž bylo to, že jsme šli dřív spát a byla noční hra.

Zuki

 

8. den tábora – 7. 7.

Dnes ráno po snídani jsme se rozdělili do 3 skupinek. Poté nám vedoucí dali papíry, na které jsme měli namalovat hlavu rysa různými částmi těla – vytáhli jsme si papírek z Honzovy obálky, na kterém bylo napsáno například „kotník levé nohy“, „levá půlka zadku“, „pravé ucho“, atd. Když jsme si vytáhli papírek, tak jsme měli na výběr 4 barvy – zelenou, hnědou, červenou a žlutou. Až jsme namalovali rysa, tak jsme si zahráli honičku. Potom jsme se šli vykoupat do rybníka, abychom ze sebe smyli tu barvu, ale někteří ji ze sebe moc nesmyli.

Po obědě byla olympiáda s Nikou, která se mi moc líbila. Bylo tam 10 disciplín, které skutečně bývají na olympijských hrách – např. sprint, vytrvalostní běh, skok do dálky, skok do výšky, atd. A 5 disciplín, které nebývají na olympijských hrách – např. rychlostní jezení chleba, zadržování dechu pod vodou, atd. Z nejstarších jsem byl celkově 2.!

Večer byl oheň, u kterého jsme zpívali písničky a hráli hry. Nejvíce se mi líbila hra „Krtci“.

Daven

—————

Zpět