27.02.2012 22:03

Vánočňák 16. - 18.12. 2011

Tak už je po Vánočňáku, po poslední akci roku 2011. Což znamená, že se sejdeme až v lednu na schůzce (9.1.2012). Tak Vám povím něco o Vánočňáku v Bukovině: výpravy, jíž se zúčastnilo celkem 9 dětí a 4 vedoucí. Někteří ne na celou dobu, ale i ti si vyzkoušeli jak také mohou vypadat Vánoce, když se do toho pustí skauti. Na Vánočnáku jsme byli poprvé jako samostatný oddíl a bylo to pro nás všechny úžasný zážitek a moc jsme si to užili. Rád bych abychom se na takovéto akci sešli i příští rok v minimálně takovémto počtu, a abychom na ni byli jako oddíl Lynx, a opět si to všichni velmi užili.

Co se týče programu, tak se, myslím, povedlo propojit vánoční atmosféru se zajímavými zvyky, vlastnoruční výrobu ozdob na stromeček i pro zvířátka na jejich strom a hlavně se společnou večeří a rozdáváním dárečků či čtením knihy před usínáním. V pátek, předvečer našeho „Štědrého skautského dne“ jsme si vyzkoušeli první kolo televizní soutěže konané právě na Vánočňáku a v jejíž tradici bychom rádi pokračovali s malými obměnami i příště. Věřím že se nepletu když řeknu že každý kdo byl letos na Vánočnáku a bude zdravý pojede i příští rok a užije si to tak jako my letos. Jako závěrem bych Vám všem rád popřál klidné a pohodové Vánoce a nový rok, třeba také se skautem.

—————

Zpět