25.04.2012 20:00

Výlet s patronem skautů 14. 4. 2012

Osm světlušek a vlčat (Aislin, Zuki, Evorik, Míša, Akil, Daven, Honza a Štěpa) a část vedení se vydalo od Keramáku na nedalekou střediskovou základnu Božku, kde na nás čekal i zbytek vedoucích. Na rozehřátí jsme si na zahradě zahráli netradiční vybíjenou, při které jsme nezapojovali ruce, ale nohy. Až jsme se pořádně vyřádili, připomněli jsme si jména ostatních ve hře "Deka". Po svačině a všemi oblíbené hře "Na medvěda" Efka vytasila kytaru a chvíli jsme zpívali. Kolovalo mezi námi několik improvizvaných nástrojů, například bubínek z krabičky, plastové kuželky či hlavolam místo chrastítka. Zpívání přerušil příchod dvou chlapců ztvárněných Pavlem a Vojtou. Jeden z nich byl mladým vlčetem a druhý o skautingu neměl ani tušení, ale nakonec se nám podařilo ho přesvědčit, že i skaut má cenu :-) Při tom jsme si zvládli zopakovat slib, heslo, zákon i denní příkaz a skrze zábavné scénky více přblížit jejich praktický význam. Abychom příliš dlouho neseděli, šli jsme si do blízkého parčíku zahrát ufobal, netradiční sport s létajícím talířem. Následoval oběd a návštěa země upířího hraběte Drákuly - Transylvánie. Když se všichni vrátili z upířího hradu, každý se svým pokladem, všichni jsme se vypravili do města podívat se na žasné modelové kolejiště (http://www.modelovysvet.cz/). Kdybychom měli popisovat všechny zvláštnosti, které je zde možno vidět, nestačil by nám na to celý den. Ale mimo jiné nás všechny velice zaujalo UFO s mimozemšťany, duch v ruinách hradu, atrakce v  lunaparku i zvířátka v lese. Z Modelového světa už jsme zamířili rovnou ke Keramáku a to byl konec našeho výletu.

—————

Zpět