03.03.2012 11:51

Výlet za poznáním a kulturou 25. 2. 2012

Den po rukodělkách, 25. 2., se uskutečnil Výlet za poznáním a kulturou. Shromáždili jsme se v 10:30 před Keramákem v úžasném počtu třinácti vlčat a světlušek a pěti vedoucích (i když Honza s Gízis se k nám přidali až po cestě). Dorazili Daven, Akil, Aislin, Kuba, Honza, Áďa, Tom, Míša, Evorik, Klárka s Domčou, Filda a Štěpa. Po chvíli pro nás přijel autobus a my se vydali na cestu. Nakonec jsme dorazili až na Zelný trh, kde jsme se rozdělili do tří skupin a vyrazili do blízkého okolí zjišťovat zajímavé informace o okolních památkách a pamětihodnostech. Nejvíce správných odpovědí na naše otázky přinesla skupinka pod vedením Pavla – Daven, Akil, Áďa a Filda. Následně nás čekalo drobné občerstvení a prohlídka brněnského podzemí. Tam jsme se dozvěděli spoustu nových věcí, mimo jiné i jak se dříve svítilo ve tmě, uchovávaly potraviny či jak se mučilo nejrůznějšími nástroji k tomu určenými. Slečna průvodkyně nám dovolila si vše osahat a vyzkoušet, což jsme si také náležitě užili, zvláště z křesadla či zmíněných mučících nástrojů jsme měli ohromný zážitek. Nakonec jsme se podívali do rekonstrukce středověké krčmy a zjistili, že i veverky se dají připravit na spoustu způsobů. Po opuštění podzemí jsme se prošli okolo Petrova, užili si krásný výhled z teras pod ním a pořádně se nasvačili. Na závěr naší výpravy jsme došli do Denisových sadů, kde rozřazeni do dvou skupin jsme bojovali o zachování památek Brna pro další generace. Zpátky v Ivanovicích jsme byli v 16:00.

—————

Zpět