07.04.2014 19:16

Výprava do Boskovic 5. 4. 2014

V sobotu 5. 4. se odehrála jednodenní oddílová výprava do Boskovic, která poskytla alespoň malou náhradu za zrušený trojdeňák. Sraz jsme měli na brněnském hlavním nádraží , odkud jsme vlakem odjeli do Rájce-Jestřebí, tam jsme přestoupili na autobus a dorazili jsme do malé obce s názvem Kuničky. Tam jsme se vydali na cestu přes kopec Škatulec, který mimojiné vystupoval i ve známém seriálu Četnické humoresky. Po cestě jsme si zahráli řadu her, naučili jsme se ošetřovat bolavý kotník a vyzkoušeli si, kolik kilometrů ujdeme za hodinu. Po asi 8 km jsme se konečně dostali do Boskovic. V tomto atmosférickém městě jsme poobědvali a vystoupali na místní hrad, kde jsme si zahráli strategickou hru, ve kterém bylo našim úkolem prodávat a nakupovat suroviny na burze. Následně jsme se vydali do nedalekého zámku. Tam nás čekala netradiční prohlídka zámeckého sklepení, studny a podkroví. Bylo to opravdu velmi zajímavé :) Po prohlídce se odehrála dražba odměn za předcházející hru na hradě a poté jsme si vyzkoušeli pár triků s ufem. Konec výpravy se neúprosně blížil, proto jsme se vydali na nádraží, a pak směr Brno, hl. n. Výprava se vedení moc a moc líbila. Doufáme, že i děti jsou nadšeny :) Výletu se zúčastnili Akil, Evorik, Daven, Marek, Zuki, Adam, Fox, Alča, Klárka, Ondra, Míša, Mia, Ik, Štěpa a Áda, tj. celkově 6 Žlutých a 9 Modrých. Účast vedoucích byla podstatně menší, a to Efka, Pavel, Vojta a poprvé se na nás přišel podívat Ota. 

—————

Zpět